Lai aizdomātos par iespējām un kāzu organizēšanas budžeta samzināšanu, sniedzam nelielu ieskatu 35 veidos jeb iespējās, kā samazināt izmaksas.

1. Izveidojiet dzērienu sarakstu, ierobežojiet alkohola daudzumu

Izvairieties no liela dzērienu bāra veidošanas. Samaziniet alkoholisko dzērienu krājumus attiecībā uz viesu skaitu, neiegādājieties pārāk daudz dažādu dzērienu, mēģiniet sabalansēt ar nelielu dzēriena klāsta izvēli, piemēram, vīns un alus.

Lai sekotu atlaidēm veikalos, pievienojieties sekotājiem un saņemiet no vīna veikaliem jaunumus par notiekošajām akcijām, un, ja piedāvājums un cena apmierina, varat iegādāties vairumā. Veikalos vīni būs daudz dārgāki, nekā iegādājoties tos vairumtirdzniecības bāzēs. Vairumtirgotāji piedāvā atlaides, ja ņemat preci vairumā, lielākoties sākot no 10%, vadoties pēc daudzuma, kuru vēlaties iegādāties. Atcerieties – alkohola lietošanai ir negatīva ietekme!

2. Izvēlieties kāzu vakariņu vietā rīkot kāzu vēlās brokastis

Brokastis, īpaši vēlās brokastis un pēcpusdienas tēja sāk kļūt par vienu no jaunām tendencēm, jo izmaksu ziņā tas ir pieņemamāks variants nekā vakara pieņemšanas.

3. Salīdziniet dažādu beķereju piedāvājumus

Izpētiet cepēju piedāvājumus, jo aplūkojot vismaz kā minimums 10 uzņēmumus, Jūs noteikti atradīsiet kā ietaupīt arī uz kāzu tortes rēķina.

4. Pērciet vietējo produkciju

Izmantojiet Jūsu ēdienkartē vietējos augļus un dārzeņus, kas ir pieejami attiecīgajā sezonā. Tas būs ne tikai ekonomiski, bet arī garša būs daudz svaigāka.

5. Izvairieties no dārgiem pamatēdieniem
Centieties neizmantot dārgus produktus, piemēram, omārus, ikrus, dārgus zivju ēdienus un ekskluzīvas siera šķirnes.

6. Atsakies no viesmīļiem

Vakariņu laikā tiek pieaicināti viesmīļi, kuri apkalpo viesus. Izvēlieties ekonomisko ģimenes stilu, jo Jūsu viesi ir Jūsu draugi, kuri var paši apkalpot sevi. Servējiet visus ēdienus uz galda, lai nevienam papildus nav jāpienes klāt.

7. Izvairīties no plaša desertu klāsta

Jūs varat iztikt ar viena veida neliela deserta pasniegšanu vai kāzu torti, kafiju, tēju un labu maltīti.

8. Veidojiet nelielu saldā ēdiena pieņemšanu

Jūs varat izvairīties no lielajiem pamatēdiena galdiem un viesiem uzklāt saldumu galdu ar dažādām kūkām un desrtiem. Izvēlēties un veidot krāsu gammu pēc Jūsu vēlamās paletes. Saldumu galds arī izmaksās lētāk nekā lielais pamatgalds.

9. Divas kāzu tortes var būt lētāk nekā viena

Iegādājieties divas kūkas, vienu mazāko, domātu uz kūkas griešanas ceremoniju, kura var būt skaisti un smalki izdekorēta. Saviem viesiem piedāvāt citu torti, kas jau sagriezta šķēlēs un izrotāta mazliet vienkāršākā veidā.

10. Jaunlaulāto figūriņas uz tortes

Tortes nepārprotami ierasts rotāt ar figūriņām, kurās redzami vai nu jaunlaulātie, vai kāzu zvani, kāds grozs pildīts ar augļiem vai dūju pāris. Šie simboli var padarīt kūkas rotāšanu nepiespiestu, jo viss akcents tiek likts uz tiem. Šos simbolus var iegādāties lētāk interneta veikalos, kā arī pasūtīt tos no www.ebay.com vai citas līdzīgas mājas lapas.

11. Šampānieti izmantojiet tikai tostiem

Izvairieties no šampānieša lietošanas visas nakts garumā, lai tas kalpo tikai kā tosta glāze katram viesim piemērotākajā laikā.

12. Izvēlieties sezonas ziedus

Populārākie līgavas ziedi ir pieejami visu gadu, taču daži tradicionālie no tiem, piemēram, peonijas, varētu būt atrast grūtāk un dārgāk ārpus sezonas. Meklējiet padomus pie Jūsu florista pirms pieņemat lēmumu par ziedu izvēli Jūsu kāzu dienai un līgavas pušķim.

13. Ekonomiskas kāzu pušķu dekorācijas

Izmantojiet ogas vai citas dekorācijas, kas nav saistītas ar ziediem, lai aizpildītu Jūsu pušķi pilnīgāku un krāšņāku. Neatvēliet lielus rotājumus reģistratūrai vai baznīcai, izdaliet ziedus viesu nama dekorēšanai, bet neaizraujieties ar plašiem pušķiem, kas aizpilda visas telpas. Iespējams, ka no dabas veltēm, koku zariem un tikai dažiem ziediem akcentam Jūs panāksiet labāku efektu nekā, ja izvietosiet pilnas telpas ar ziediem. Ja tomēr vēlaties ļoti daudz ziedu, tad iegādājieties tos vairumtirdzniecības bāzēs. Ja kāzas ir vasarā – rotāšanai izmantojiet dabas veltes, kuras atradīsiet jebkurā pļavā. Daudzi ziedi ir pieejami visa gada garumā, bet tomēr tie nesniegs to oriģinalitāti un ietaupījumu kā ziedi no pļavas. Meklējiet sīpolpuķes – amariļļi, narcises, hiacintes, bieži vien maksā mazāk nekā standarta regulārie ziedi. Jūs tos varat izvietot skaisti starp akmeņiem, rotājumiem, kā arī ziedi piešķirs jauku aromātu telpām.

14. Galda dekorācijas

Tā vietā, lai veidotu lielas galda dekorācijas, izmantojiet nelielas zemas vāzes vienotas formas, piepildiet ar ūdeni līdz pusei un izvietojiet peldošu skaistus ziedus. Ziedu vietā var izmantot skaisti rotātas bļodas vai kompotu burciņas ar sezonas augļiem no lauksaimnieku tirgus. Nebūs nepieciešama dārgu ziedu parāde, bet būs neparasts un oriģināls galda dekors.

15. Nelietojiet rotājumos daudz sveču un laternu

Atvēliet vietu nedaudz svecēm, bet neaizraujieties ar to pušķošanu un izvietošanu. Tas iespējams nav lielākais budžeta samazinājums, bet drošības apsvērumu dēļ vien ir vērts piedomāt pie šī jautājuma. Pie viesu nama ieejas durvīm uz nakti uzlieciet dažas skaistas laternas, kas rotās Jūsu jauko namu tikpat labi kā simtiem sveču.

 

16. Pārvērt rotaļlietas galda dekoros

Izmantojiet citu alternatīvu tradicionālajiem ziediem, grupējiet rotaļlietas uz galda kopā, salduma dekorus. Pat, ja sākotnēji Jums šķitīs, ka iztērēsiet naudu vairāk, visdrīzākais, ka kopējā budžetā kopumā būs samazinājums. Bieži vien rotaļlietas veikalos maksā dārgi, ja Jums ir laiks un attiecīgās prasmes – veidojiet galda dekora rotaļlietas paši no vecām lietām mājās, vecajām drēbēm un citiem priekšmetiem.

17. Apvienojiet galda kartes „divi vienā”

Neveidojiet katram viesim atsevišķi savu galda karti. Viesi, kuri ierodas ar savām otrajām pusēm un atvasēm veidojiet vienu galda karti, tādējādi ietaupot uz kancelejas izdevumiem. Ja Jums ir apļveida galdi, tad nosakiet uz vienas galda kartes viesu sarakstu vai galda numuru. Labākajā gadījumā, ļaujiet viesiem pašiem izvēlēties sēdvietas.

18. Izmantojiet visu, kas Jums jau ir mājās

Jūsu florists nepiegādās vāzes uz ceremoniju, tāpēc aplūkojiet savus mājas krājumus, izmantojiet želejas burkas vai piena krūzes, kuras var izrotāt un dekorēt. Viss jaunais ir sen aizmirsts vecais. Piepildiet tās ar ziediem un citiem rotājumiem, kas iederas Jūsu stilā. Tāpat Jūs varat atrast risinājumus mājās praktiski ikvienam no dekoriem.

19. Atsakieties no kaligrāfijas

Neveidojiet ielūgumus uz ceremoniju vai programmas paši, izdrukājiet ar iecienītākajiem fontiem no sava datora. Tas aiztaupīs Jums laiku un arī atklātnes vai galda kartes izskatīsies glīti.

20. Sviniet kāzas ārpus sezonas

Pārdevējiem būs lielāka iespēja samazināt maksas par pakalpojumiem, ja Jūs izvēlaties svinēt ziemā. Tomēr tas īsti neattiecas uz brīvdienām, šajā laikā pakalpojumu sniedzēji ļoti minimāli samazina cenas, jo pieprasījums tāpat ir pietiekoši liels. Piektdienās un svētdienās īrēt ir lētāk nekā sestdienās.

21. Samaziniet vecmeitu ballītes izdevumus

Centieties pēc iespējas ar mazākiem izdevumiem rīkot vecmeitu ballīti, ne vienmēr lieliskai izklaidei ir nepieciešami grandiozi pasākumi, esiet Jūs pašas un izklaide pati Jūs sameklēs. Tieši tas pats attiecināms uz vecpuišu pasākumiem!

22. Izveidojiet viesu sarakstu

Lai samazinātu viesu sarakstu, atturieties aicināt darbabiedrus ar visu ģimeni un bērniem, atstājiet Jūsu viesu sarakstā pašus nozīmīgākos Jums cilvēkus, draugus, radiniekus, neiekļaujot sarakstā viesus, kurus pazīstat ļoti neilgi.

23. Apspriediet līgumus

Pirms parakstāt līgumus ar ēdināšanas iestādi, fotogrāfu, floristu vai citu pakalpojumu sniedzēju, mēģiniet vienoties par mazākām un joprojām sapratīgām summām.

24. Aizņemieties!

Aizņemieties aksesuārus no savas ģimenes locekļiem vai draugiem, jo nav nepieciešams visu pirkt no jauna, īpaši tādus aksesuārus, kurus nevarēsiet izmantot lietderīgi arī vēlāk.

25. Jautājiet pēc palīdzības

Ja Jūsu draugu lokā ir talantīgi draugi vai radinieki, jautājiet vai viņi nevar palīdzēt Jums organizēt kāzas. Mākslinieciskie draugi var asistēt kāzu vadīšanā, palīdzēt ar dekorēšanu un oriģinālām idejām.

26. DJ vai kāzu muzikanti

Izvēloties muzikantus tradicionāli visi domā par kāzu muzikantiem. Tomēr DJ Jūsu kāzās var izmaksāt daudz lētāk nekā dzīvā mūzika, bet kvalitāte būs pat iespējams daudz labāka.

27. Rīko balli publiskās vietās

Ļoti labas kāzu rīkošanas vietas ir – parki, muzeji, publiskie dārzi – to noteikti var atļauties ikviens, ja nevēlas maksāt par viesu namu.

28. Izvairieties no ielūgumu sūtīšanas, veidojiet savu mājas lapu

Ielūgumi paši par sevi veidos budžeta daļu, bet to izsūtīšanu jāizmanto tikai tajos gadījumos, ja Jūsu draugi vai radinieki nav tieši sastopami Jūsu tuvumā. Tiem cilvēkiem, kuri ir Jūsu tuvumā, labāk nododiet ielūgumus personiski, ietaupot naudu uz vēstulēm un pastmarkām.

Lai ietaupītu uz papīru un tipogrāfijas izmaksām, izveidojiet kāzu ielūguma web lapu online un nosūtiet to elektroniski saviem draugiem. Izvietojiet savas foto, video, interesantus faktus. Jums nav nepieciešams drukāt viesu grāmatu ar novēlējumiem. Izveidojiet lapu tā, lai katrs viesis var atstāt mājas lapā savu novēlējumu jaunlaulātajiem.

29. Izvērtējiet prioritātes

Izveidojiet sarakstu ar lietām, kas Jums ir vissvarīgākās. Caurskatiet savu veidoto sarakstu rūpīgi un atzīmējiet sev tiešām nepieciešamo un svītrojiet laukā to, kas noteikti nebūs aktuāls.

30. Aizmirstiet limuzīnus!

Izmantojiet personīgo automašīnu vai aizņemieties no kāda drauga, ja viņu automašīnas marka patīk vairāk nekā savējā.

31. Nepērciet kleitu mazumtirdzniecības veikalos

Meklējiet savu kleitu dažādos pārdošanas šovos, noietos, pierakstieties dažādu dizaineru paraugu pārdošanas skatēm tiešajā. Ja ir skaista savas mammas kāzu kleita, apsveriet domu to atsvaidzināt un izmantot to savās kāzās. Ir iespēja arī iznomāt kleitas, kas izmaksu ziņā arī var bieži vien būt izdevīgāk, jo kleitas tīrīšanas izdevumi arī pēc tam nebūs lieli, lai kleitu atgrieztu atpakaļ nomas veikalā.

32. Ceļojums

Ja ļoti vēlaties aizceļot medusmēneša ceļojumā, apsveriet iespēju maksāt pa daļām, bet izvērtējiet procentu likmes. Sekojiet aktualitātēm ceļojumu aģentūru mājas lapās, gaidiet atlaides un ķeriet brīdi, kad Jums cena šķiet pietiekoši laba. Kā kāzu ceļojuma galamērķi rezervējiet datumus un ceļojuma vietas, kas nav tik populāras, bet ir tikpat labas.

33. Video iemūžiniet tikai svarīgākos brīžus

Ja algojat video operatoru, nosakiet, ka svarīgākie brīži, kurus nepieciešams filmēt ir ceremonija un vakara gaitā kāds aktīvs pasākums, kāzu deja u.tml. Ar video operatoru šie nosacījumi un izmaksas jānorunā pirms kāzām, brīdnot operatoru laicīgi par izmaiņām plānos.

34. Saki „Jā” pakalpojumiem „Viss vienā”

Izvēloties kāzu organizatoru, Jums kāzas var izmaksāt lētāk, jo šiem uzņēmumiem jau ir izveidojies sadarbības tīkls, viņi var pakalpojumus piedāvāt jau lētāk nekā, ja tos iegādāsieties atsevišķi.

35. Noalgo mazāk populāru fotogrāfu

Ir daudz fotogrāfu, bet visi vēlas ņemt tikai pazīstamākos, lai arī maksa būs daudz augstāka. Iespējams, ka jaunākajiem fotogrāfiem būs daudz labu jaunu ideju, kuru nav jau esošajiem populārajiem fotogrāfiem, bet summas ziņā Jums būs mazākas izmaksas, jo viņiem nebūs augsti standarti uz summām, viņiem svarīgākais ir iegūt atpazīstamību. Izpēti dažādu fotogrāfu mājas lapas un izvēlieties pieņemamāko stilu.